Başkan

Başkan

1983 yılında Kayseri ili, Pınarbaşı ilçesinde doğdu. İlkokul tahsilini Pınarbaşı- Barbaros İlkokulunda, Orta Öğretimi Bursa İmam-hatip Lisesi`nde, Lise tahsilini ise Gebze İmam-hatip Lisesi`nde tamamladı.

Bir müddet farklı sektörlerde işçi olarak çalıştıktan sonra 2012 yılında kendi küçük işletmesini kurarak ev tekstili sektöründe imalat ve perakende satışa başladı.

2013 yılında Ezgi hanım ile evlendikten sonra Eskişehir'e yerleşti, halen ev tekstili sektöründe dijital pazarlarda satış yapan işletmesinde esnaf olarak hayatını idame ettirmektedir.

2014 doğumlu bir erkek evlat babası iken, 2016 yılında bir kız çocuğu dünyaya gelmiş kısa bir süre sonra kızına "Criduchat Sendromu" Tanısı konmuştur. Akabinde bu sendrom ile mücadele ederken gerek hastahane süreçleri gerek bürokratik engeller nedeni ile birçok sıkıntıya maruz kalan Mehmet bey ve eşi Ezgi hanım 2017 yılı Ocak ayında bir TV haber programına verdikleri röportaj da Türkiye'de aynı sendrom dan etkilenen başka insanlara ve bu sendromu bilen tıp doktorlarına seslenerek kendilerine yol göstermeleri konusunda yardım istemişler ve bu çağrı birbirinden habersiz 33 Criduchat Sendromlu bireyin ailelerinin bir araya gelmesine ve Erdoğan çiftine ulaşmalarina vesile olmuştur.

Aynı donemde sosyal medya üzerinde kurdukları "Criduchat Türkiye Platformu" ile seslerini yurdun dört bir yanına duyurmuş üniversitelerde konferanslar düzenleyip sendromun farkındalığının artması çalışmaları yapmışlardır.

2019 yılına gelindiğinde Mehmet bey in ulaştığı 63 Criduchat Sendromlu bireyin ailesi vardır ve ailelerin de desteği ile Eskişehir'de Criduchat Sendromu Derneği'nin kurulmasına karar verilmiştir.

Mehmet Erdoğan, Eşi Ezgi hanım ve 5 aile dostları 2019 yılı mart ayında Criduchat Sendromu Derneği'ni Eskişehir'de kurmuştur.

Criduchat Sendromu Derneği Kurucu Başkanı olan Mehmet Erdoğan halen derneğin yönetim kurulu başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Yorumlar (0)

Yorum Yazın